Tuesday 7 June 2022

Έχασαν βαθμούς οι πρωτοπόροι στο Νότιο-Βράχος το Olympic-Προτάσεις ταμείου με εθνικές, λατινικό και ασιατικό

Απώλειες βαθμών για όλες τις ομαδες που προπορεύονται στη Γ' κατηγορία του βορείου ομίλου. Συγκεκριμένα το Vasalund ενώ έχανε στο 1ο ημιχρονο με δυο γρήγορα γκολ στο 12ο και 36ο λεπτο κατάφερε τελικά να παρει την ισοπαλία ισοφαρίζοντας στο 87ο λεπτο με γκολ του Ludvig Ohman. Επίσης Sandvikens και Gefle ηρθαν ισοπαλοι με σκορ 2-2 με την ισοφάριση των γηπεδουχων να ερχετε στο 84ο λεπτο.Τοσο το Karlstad οσω και το Sylvia έχασαν αμφότερες έκτος έδρας απο Hammarby και Umeå και δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ισοπαλιές των παραπάνω.

Το Motala δεν μπόρεσε να κάνει το 6/6 στην έδρα του καθώς ήρθε ισόπαλο με το Täby χωρις σκορ.Στα υπόλοιπα παιχνίδια είχαμε Forward - Piteå 1-3,Örebro Syrianska Team 2-3 και Sollentuna - Haninge 2-1.

Αποτελέσματα:

Βαθμολογία:

Νότιος Όμιλος

Το Olympic κρατήθηκε μέσα στο Γκετεμποργκ και πήρε σημαντική ισοπαλία 2-2 που το κρατάει αήττητο στο πρωτάθλημα αλλα και κοντά στην κορυφή αλλα με εναν αγώνα λιγότερο.Ήττα μετά απο 9 αγωνιστικές για το Oddevold απο το Ängelholms με 1-0.Το Trollhattan εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή του έδρα και νίκησε με 2-0 το IFK Malmö.To Ljunskile πέρασε μέσα απο το Oskarhamns και απέχει 2 ποντους απο την κορυφή.Lund,Falkenberg και Vänesborg έκαναν επίδειξη δύναμης και πήραν νικες με μεγάλο σκορ.Πρώτα το Lund απέναντι στο Lindome με 4-0 οπως και το Falkenberg με το ίδιο σκορ μεσα στο Åtvidaberg και το Vänesborg με 1-6 μεσα στο Qviding.Τελος το Torn αν και αουτσάιντερ του αγωνα κατάφερε να πάρει την νίκη μέσα στο Tvååkers με 0-1 στις καθηστερησεις.