Tuesday 27 September 2022

Εφτάστερο Sandvikens – Mε ανατροπή το Gefle - Χρήμα για θέρμανση

To αποτέλεσμα της αγωνιστικής δεν είναι αλλο απο το εμφατικό 7-0 του Sandvikens απέναντι στο Haninge και σε συνδιασμό της ισοπαλίας του Vasalund μέσα στο Sollentuna με 1-1 το Sandvikens ανέβηκε πάλι στην 2η θεση.Το Gelfe ενω έχανε στο ημίχρονο με 0-1 απο το Karlstad στο 2ο ημίχρονο μέσα σε διάστημα 5 λεπτών έκανε την ανατροπή για να έρθει το κερασάκι στην τούρτα στο 78ο με το 3-1 απο γκολ του Englund ο οποίος είχε μπεί αλλαγή μόλις 3 λεπτά πριν.Στο υπόλοιπο πρόγραμμα είχαμε Stockholm Internazionale Umeå 2-1,Piteå – Örebro Syrianska 2-2,Team Motala 1-1,Forward Täby 1-3 και Sylvia Hammarby.

Αποτέλεσματα

Βαθμολογία

Ασταματητο το Falkenberg – Στο ρελαντι το GAIS

Στην Ettan Södra το Falkenberg φαίνεται πως ειναι ασταμάτητο καθώς πέρασε σαν σίφουνας μέσα και απο το Ljunskile με 0-3 και τώρα περιμένει το παιχνίδι μέσα στο Gamla Ullevi επι του GAIS σε δυο κυριακές απο τώρα ματς το οποίο θα κρίνει την πρωτιά.Το GAIS νίκησε στο ρελαντί με 1-0 το γειτονικό Lindome και διατήρησε τους 6 πόντους διαφορά από το 2ο Falkenberg.Σημαντικές νίκες πέτυχαν το Trollhattan με 1-2 μέσα στο Olympic και το Oddevold που υποδέχτηκε το Åtvidaberg και το φιλοδώρησε με 3-0.Στα υπόλοιπα παιχνίδια είχαμε IFK Malmö – Vänesborg 2-0,Oskarhamns – Ängelhoms 0-3,Qviding Lund 2-0 και Torn Tvååkers 0-1.